?


 پيدايش سيني کابل ها سبب شده است که امروزه سبک جديدي از سيم کشي و کابل کشي تاسيسات برقي به وجود آيد.طراحي ايندسته از تجهيزات ساختماني نيز سبب شده است که عمل انتقال حرارت بين سيم ها و کابل هاي موجود در تاسيسات برقي بهبوديابد.از طرفي استفاده از سيني کابل ها سبب مي شود که نصب و تعويض سيم ها و کابل ها راحت تر و سريع تر انجام شود. ايندسته از تجهيزات ساختماني براي انکه بتوانند به خوبي از سيم ها و کابل ها محافظت کرده و مسير هاي کابل کشي و سيم کشي تاسيسات برقي را حفظ کنند، نياز به پايه نگهدارنده سيني کابل دارند.


بنابراين يکي از مهمترين نکات در اجراي پروژه هاي سيني کابل و نردبان کابل، انتخاب سيستم نگهدارنده مناسب (من جمله ساپورت ديواري سيني کابل، پايه سيني کابل،ساپورت سقفي سيني کابل، براکت سيني کابل و…) مي باشد که از حساسيت ويژه اي برخوردار است. به همين دليل سيستم نگهدارنده سيني کابل و نردبان کابل انتخابي، بايد ضمن دارابودن شکل ظاهري زيبا، از استحکام کافي نيز برخوردار باشد تا به مرور زمان سبب تغيير شکل سيني و نردبان کابل، ناشي از شرايط محيطي و اضافه شدن کابل در راستايتوسعه احتمالي نگردد. بر اين اساس طراحي و محاسبه سيستم نگهدارنده سيني و نردبان کابل براساس داده هاي خاص نظير: تعداد کابل، نوع کابل،شرايط آب و هوايي، موقعيت سيستم و فضاهاي موجود صورت ميگيرد.


پايه سيني کابل?


انواع پايه نگهدارنده سيني کابل و کاربرد آنها


پايه نگهدارنده سيني کابل ديواري


يکي از انواع ساپورت تاسيساتي، ساپورت ديواري يا ساپورت T شکل است. در برخي از موارد، اجرا کننده تاسيسات برقي ساختماني مستم است که مسير سيم کشي و کابل کشي را در کنار ديوار ايجاد کند. در چنين شرايطي براي نگه داشتن سيني کابل، از ساپورت هايي استفاده ميشود که از يک طرف به ديوار متصل شده و به خوبي سيني کابل ها را نگه مي دارد. ساپورت هاي ديواري به گونه اي طراحي شده اند که از يک طرف به واسطه پيچ و مهره به ديوار متصل شده و سيني کابل روي آن قرار ميگيرد.


پايه نگهدارنده سيني کابل U شکل


(که خود به دو نوع با آويز راد و آويز پروفيل تقسيم ميشود)


به طور کلي اکثر مسيرهاي کابل کشي و سيم کشي تاسيسات برقي ساختمان ها، از ديوارها فاصله داشته و عمدتا براي نگهداشتن آن ها از ساپورت هاي سقفي استفاده مي شود.که ساپورت سقفي U شکل با آويز راد به واسطه دو پيچ متري به سقف متصل مي شود. که اين مدل نگهدارنده سيني کابل Uشکل قادر به تحمل وزن زياد نيست و عمدتا براي کابل هايي با مقطع کوچک و سيم ها استفاده مي شود.ساپورت سقفي U شکل با آويز پروفيل زماني مورد استفاده قرار ميگيرد، که کابل ها و سيم هاي قرار گرفته روي سيني کابل،مقطع بزرگي داشته باشند. اين دسته از ساپورت هاي سقفي از طريق پروفيل هاي فولادي و پايه مخصوص به سقف متصل ميگردند. پايه هاي فولادي به سطح مقطع مشخص به گونه اي طراحي شده اند که وزن بيشتري را نسبت به پيچ هاي متري تحمل کنند. عموما ابعاد و ضخامت آويز هاي پروفيلي متناسب با وزن کابل ها و سيم ها و همچنين سازه سيني کابل تعيين مي گردد.


پايه نگهدارنده سيني کابل?


پايه نگهدارنده سيني کابل L شکل


اين نوع از پايه نگهدارنده سيني کابل به دو صورت ديواري و سقفي در بازار به فروش ميرسند. ساپورت هاي سيني کابل L شکل سقفي عمدتا از قطعه مجزا تشکيل شده است. قطعه اول، ورقي است که پروفيل عمودي را به سقف متصل مي کند و قطعهدوم همان قسمتي است که سيني کابل روي آن قرار مي گيرد. از آنجايي که در ساختار اين دسته از ساپورت هاي سيني کابل، از پروفيل ها استفاده مي شود، قادر به تحمل وزن زياد هستند.


پايه نگهدارنده سيني کابل چند طبقه اي


از اين نوع پايه نگهدارنده، در صورتي که حجم کابل ها و سيم هاي موجود در يک مسير مشخص زياد باشد و امکان استفاده از سيني کابل هايي با عرض زياد وجود نداشته باشد استفاده ميشود بدين صورت که سيني کابل ها را به صورت چند طبقه روي همقرار ميدهند. عمدتا ساپورت هايي که وظيفه نگهداري اين سيني کابل ها را بر عهده دارند، از ارتفاع و قدرت تحمل مناسبي برخوردار هستند.


ساپورت سيني کابل?


متريال به کار رفته در اين نوع تجهيزات چيست؟


به طور کلي متريالي که در تجهيزات سيني کابل مورد استفاده قرار مي گيرد، همان متريالي است که در ساخت سيني کابل استفاده ميشود. چرا که استحکام سيني کابل هاي مورد استفاده در تاسيسات برقي ساختمان ها و يا صنايع بايد بالا باشد، به همين دليل ورق استفاده شده در اين تجهيزات را نيز ورق فولادي در نظر مي گيرند. اين ورق ها به طور ذاتي در برابر فشارها و بارهاي خارجي از خود مقاومت نشان داده و به اين ترتيب وزن کابل هايي با مقطع زياد را تحمل مي کنند. که مهمترين و مفيد ترين روش براي بالا بردن سطح استحکام تجهيزات سيني کابل، گالوانيزه کردن ورق هايي است که در ساختار سيني کابل ها و تجهيزات وابسته به آن ها مورد استفاده قرار مي گيرد.


مطالعه مقاله زانويي سيني کابل چيست و کاربرد آن؟ از سايت کرمان نيرو


مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگي کردن در جامعه ميشود. همانطور که ميدانيد لذت مطالعه در خواندن مطلبي جذاب، مفيد و قابل درک است که کمک شاياني به بازدهي مغز شما ميکند. پس سعي ما توليد کنندگان محتواي متني در وب سايتها، بازنويسي مطالب مهم و کاربردي به صورت جذاب و کاملتر است. اميدوارم مطالب گفته شده در اين مطلب براي شما مفيد واقع شود.


https://kerman-niroo.ir/%d8%b3%d8%a7%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b3%d9%82%d9%81%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85/


?


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اشعار شعراي ماندگار چاپ بنر Timothy Nalda اکسترا بلاگ آشپز باشي دنياي جالب لوازم ديجيتال digitalbook Larry Cassie